Grawer - rzemiosło artystyczne
Elegancki prezent na Walentynki dla niej, dla niego
Elegancki prezent na Walentynki dla niej, dla niego

Elegancki prezent na Walentynki dla niej, dla niego


Spinki do mankietów to również prezent dla eleganckiej kobiety, choć te poniżej to ręcznie wykonana biżuteria dla mężczyzny. Idealnie byłoby, gdyby oboje zakładali na szczególne okazje biżuterię, która powstałą jako całość. Poniższe zostały zaprojektowane dla Pana J.A.B. Zarówno sam monogram, jak i jego proporcje, gdyż każdy z wymiarów liter użytych w monogramie ma swoje uzasadnienie w złotej zasadzie. 

spinki do mankietów z monogramem JAB
Srebrne spinki do mankietów z monogramem JAB

Spinki zostały zamówione na prezent. Od samego początku, jak w każdej mojej pracy, ważna była idea. Tu, ze względu na odbiorcę, położyłem nacisk na wręcz matematyczną precyzję projektu monogramu, bez zbędnej ornamentyki. O ile w każdej pracy złoty podział jest obowiązkowym etapem, to tu dosłownie każdy wymiar liter JAB, oraz sam rozmiar spinek jest pochodną owej zasady. Do prezentu, poza certyfikatem, dołączony został projekt z rozrysowanymi zależnościami proporcji.

Taka architektura wzoru oczywiście nie dla każdego jest powodem fascynacji, dlatego w zleceniach uwzględniam osobowość, by to, co ręcznie wykonane w metalu szlachetnym, było po wielu latach ciągle symbolem charakteryzującym właściciela. Wtedy staje się pamiątką z chwili tej szczególnej, kiedy zostaje wręczony, jak tym wyjątkowym przedmiotem, którym dumnie oznajmiamy, że jesteśmy właścicielem tego niepowtarzalnego prezentu.