Grawer - rzemiosło artystyczne
Husaria z Rawy Mazowieckiej
Husaria z Rawy Mazowieckiej

Husaria z Rawy Mazowieckiej

Motocykliści bardziej kojarzą się z husarią, niż z ułaniami … ale skoro zamawia Ułan jeżdżący cruiserem Suzuki 1800,  to wypada takie życzenie spełnić

Gotowy element motocykla wraz z pamiątkową grafiką
Gotowy element motocykla wraz z pamiątkową grafiką

Wcześniej wspominałem (tu link do pierwszej części pracy), że w komplecie do Ułana będzie husaria. O ile wtedy do ułana motocyklowa husaria mogła budzić wątpliwości, to w całości projektu miał być to element wspólny dla obu części motocyklowych. Tak więc tym razem zrobiłem zamiennik oparcia do cruisera Suzuki. Od góry gotykiem wygrawerowana jest Rawa Mazowiecka. Finalnie całość została wypolerowana na lustrzany połysk.  Poniżej zdjęcie pracy jeszcze na biurku, przed polerowaniem.

Oparcie jeszcze przed polerowaniem
Oparcie jeszcze przed polerowaniem

Do swoich prac dołączam fragmenty projektów. Ostatnio zwiększyłem znacząco czas na ćwiczenia z samej kaligrafii jak i rysunku stalówką. Z przyjemnością dodaję więc grafiki takie jak poniżej na zdjęciu. Dzięki temu moi Klienci mają pewność, że od pierwszych pomysłów i szkiców, aż po opakowanie, wszystko zostało ręcznie wykonane. Dzięki temu to właśnie taka całość stanowi o wartości mojej pracy, do czego od początku zmierzam. To oczywiście tylko pewien etap i jestem pewien, że z każdym projektem, będzie widać efekty kolejnych dziesiątek godzin ćwiczeń. Niestety rzadko zdarza się, że zamawiający mieszka na tyle blisko, by móc zamontować odbieraną pracę na miejscu. Tym razem ku obopólnej satysfakcji można było zrobić od razu zdjęcie. Cieszę się, że Ułan rozpoczął majówkę już z zamówionymi pracami na motocyklu. 

Grawerowany huzar na motocyklu
Grawerowany huzar na motocyklu

Mnie osobiście cieszy fakt, iż Klient wychodząc z pracowni, ma większą świadomość mojego stylu i zamawiając kolejną pracę, tym razem dla żony, potrafi swobodniej wybierać wśród pomysłów. Dlatego właśnie kładę duży nacisk na wspólną pracę nad projektem, oczywiście z podziałem na role: Klient dużo opowiada, ja dużo pytam i rysuję.