Locum

Kontakt do pracowni grawerstwa ręcznego Mnich Original na Zielonej Białołęce w Warszawie

Ze względu na charakter pracowni, wizyty umawiam wcześniej po kontakcie telefonicznym, bądź mailowym.

Złóż zapytanie o usługę

Poznaj moje prace.

Mnich Original

Robert Olewiński

tel.: +48 519 122 736
e-mail: robert@mnichoriginal.com

 


 

Do swoich prac dołączam certyfikat w formie grafiki w tuszu, lub atramencie, rysowane tradycyjną stalówką, czasem małym pędzelkiem. Stanowi to element projektu, który przekazuję Klientowi. Zarówno sama grafika jak i praca grawerska wykonane ręcznie w pracowni Mnich Original stanowią komplet.  Jeżeli praca wykonana jest z metalu szlachetnego, to fakt ten jest potwierdzany poprzez nabicie na pracy mojego imiennika, oraz próby bitej w Urzędzie Probierczym, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

Często zdarza się, że zamówienie to prezent. Takie prace prezentuję na swoich profilach dopiero po fakcie wręczenia.  Jeżeli praca zawiera dedykację imienną, to pozostawiam je w prezentacji na zdjęciu ukrytą, chyba, że zamawiający wyraźnie udzieli zgody na pokazanie wszystkich detali.

Do każdej pracy dołączam paragon fiskalny. Jeżeli jest życzenie ze strony Klienta mogę wystawić zamiennie również fakturę VAT, a dla Klientów spoza Polski fakturę VAT UE. Proces przystąpienia do pracy przedstawiłem w zakładce Pro Publico Bono, ze względu na fakt, iż małą część wynagrodzenia przeznaczam na wskazane Fundacje i Stowarzyszenia. Zasadę tę stosuję w projektach dla Klientów z Polski. W odniesieniu do zamówień spoza Polski kwotę tę przekazuję bezpośrednio ze swojego konta, by ułatwić rozliczenia tym, którzy realizują przelewy międzynarodowe.

Pieczęć Mnich Original, potwierdzenie autentyczności rękodzieła
Gwarancja autentyczności rękodzieła

Część prac, które wykonuję dla własnej przyjemności można kupić poprzez mój sklep internetowy na portalu Etsy –  Mnich Original Sklep Etsy


Pracownia znajduje się na Zielonej Białołęce przy ulicy Zdziarskiej.

Jeżeli czas pozwala, zapraszam swoich Klientów na krótki spacer, by kilkaset metrów dalej dotrzeć do dawnego Kanału Królewskiego, nad którym prace rozpoczęto z polecenia Zygmunta II Wazy w celu odwodnienia Puszczy Słupeckiej.

Na terenie okolicznych pól w 1831 roku rozegrała się również jedna z bitew Powstania Listopadowego, Kawaleria rosyjska dotarła w te okolice 24 lutego, około godziny dziewiątej rano.

Tu starła się z wojskami gen. Małachowskiego broniącymi dalszego postępu wojsk rosyjskich ku Pradze.

Bitwa pod Białołęką
Bitwa pod Białołęką

W 1910r. Carskie Ministerstwo Komunikacji opracowało projekt połączenia Wisły z Dnieprem, jednak prace rozpoczęto dopiero w 1919r.

Sąsiedztwo pracowni - kontakt pracownia Mnich Warszawa
Droga wodna pomiędzy Wisłą a Zalewem Zegrzyńskim w sąsiedztwie pracowni

Dziś to Kanał Żerański łączący Wisłę z Zalewem Zegrzyńskim.

Mimo, iż to ciągle administracyjnie Warszawa, za progiem pracowni można spotkać bażanty, lisy, zające, bobry, sarny, łosie, pasące się krowy, konie, kozy.

To idealne miejsce na chwile spokoju poza miejskim zgiełkiem.